Aktorzy

Szymon Rząca

InformaCJE

Aktor teatralny, serialowy, filmowy.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (2008). W latach 2008 – 2011 aktor Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie, a w sezonie 2017/2018 Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Współpracował z warszawskimi teatrami: Studio (2011), Syrena (2010 – 2012), Dramatycznym m. st. Warszawy (2012 – 2019), a także z Teatrem Współczesnym w Szczecinie (2015 – 2017) oraz z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Od roku 2019 współpracuje z Teatrem Polskim w Szczecinie.

Laureat nagrody im. Michała Pawlickiego za “inteligencję, poczucie humoru i brak kokieterii, za nadzieję dla zawodu aktora” na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, za role Pana Młodego w “Jutrze” wg “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Aleksandra Bednarza i Petera Egermana w “Z życia marionetek” Ingmara Bergmana w reżyserii Jana Maciejowskiego w łódzkim Teatrze Studyjnym (2008).

W teatrze pracował m. in. z Anną Augustynowicz, Izabellą Cywińską, Markiem Fiedorem, Szymonem Kaczmarkiem i Janem Szurmiejem. W telewizji i w filmie natomiast, m. in. z Wojciechem Nowakiem, Władysławem Pasikowskim, Robertem Wichrowskim i Arturem Żmijewskim.

 

 

 

 

Więcej zdjęć

Artemhouse

Zobacz innych

Paweł Tucholski

Aktorzy

Wojan Trocki

Aktorzy

Leszek Bzdyl

Aktorzy

Hubert Kułacz

Aktorzy