Aktorzy

Paweł Tucholski

Informacje

Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie oraz uczęszczał do Studium Wokalnego w Poznaniu. Jest aktywny zawodowo od ponad 25 lat. Występował na deskach warszawskich teatrów Kwadrat (Pomysł na morderstwo), Dramatycznego (Hamlet, Poskromienie złośnicy), Rozrywka (Jekyll&Hyde) i innych. Jego wizytówką są przede wszystkim role musicalowe (odtwórca głównych postaci w musicalach Shrek i Klatka Wariatek, Amos w Chicago, Kantor w Śpiewaku z Jazzbandu, Kajfasz w Jesus Christ Superstar, czy Frollo w Notre Dame). Występował także w Teatrze Telewizji.

Jako aktor dubbingowy użyczył głosu postaci Simby w niezapomnianej animacji Disney’a Król Lew, oraz Aladynowi w Aladynie.

Zagrał w wielu filmach (Zieja, Kochaj i Tańcz, Ostatnia Akcja) oraz serialach (Ucho Prezesa, Barwy Szczęścia, O mnie się nie martw, Korona Królów, Pitbull i innych).

Wystąpił w 1. edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Płynnie posługuje się trzema językami obcymi (angielski, niemiecki, francuski), co chętnie wykorzystuje odgrywając role zagraniczne.

Filmografia:
filmpolski.pl ,
filmweb.pl

Więcej zdjęć

Artemhouse

Zobacz innych

Leszek Bzdyl

Aktorzy

Wojan Trocki

Aktorzy

Hubert Kułacz

Aktorzy

Szymon Rząca

Aktorzy