Aktorki

Katarzyna Pakosińska

Informacje

Artystka kabaretowa, dziennikarka, aktorka i konferansjerka.

Współzałożycielka i była członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju.
Autorka książek o Gruzji oraz serii książek dla dzieci o przygodach Maliny. W 2016 roku nagrodzona przez ZAiKS za debiut w dziedzinie twórczości dla dzieci.
Jest absolwentką warszawskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach uczęszczała również do dwuletniego studium dziennikarskiego. Następnie przez sześć lat była dziennikarzem oraz wydawcą programów w TV POLONIA. Współpracowała również z radiową Trójką.
Katarzyna Pakosińska prócz licznych występów estradowych, ma na swoim koncie również role filmowe ( m.in “Deborah” reż. R.Brylski), teatralne (m.in “Historia Manon Lescaux” reż W. Siemion), także spektakle telewizyjne (“Klimaty” reż. M.Łazarkiewicz.).
Jest autorką i współproducentką serialu dokumentalnego “Tańcząca z Gruzją” pokazywanego w 2009 roku w TVP oraz w gruzińskiej telewizji publicznej w 2015.
Jako konferansjerka prowadziła najważniejsze wydarzenia w Polsce (m.in KFPP Opole, Nagrody Ministra Kultury).
Dwukrotnie nominowana do tytułu Mistrz Mowy Polskiej.
Bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, jest jedną z ambasadorek organizacji Kwiat Kobiecości, na stałe współpracuje z Fundacją Zaczytani oraz Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego.
Na scenie można ją zobaczyć w Teatrze kamienica w Warszawie w „Dobry wieczór z Pakosińską“ (reż. Krzysztof Jaślar), „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia“ (reż. Emilian Kamiński), w Teatrze Capitol w Warszawie w “Zdobyć, Utrzymać, Porzucić 2. Rozstania i powroty” (reż. Krzysztof Jaślar) oraz w całej Polsce w spektaklach: „Małżeński Rajd Dakar“ (reż. Sigitas Parulskis) oraz „Seks w życiu kobiety“ (reż. Adam Marjański).
Szerokiej publiczności znana z bezpretensjonalnego uśmiechu i miłości do Gruzji.
Prywatnie miłośniczka muzyki, podróży i czekolady.

Filmografia:

Filmpolski
Filmweb

Więcej zdjęć

Artemhouse

Zobacz innych

Marta Herman

Aktorki

Małgorzata Bogdańska

Aktorki

Matylda Giegżno

Aktorki

Magdalena Dębicka

Aktorki